Archiwum

2016/04/02

DRODZY PRZYJACIELE!
ENTUZJAŚCI EDUKACJI MUZYCZNEJ!

Koło Naukowe Edukacji Muzycznej działające od 10 lat przy Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku ma wielką przyjemność zaprosić na organizowaną w murach naszej uczelni IV OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ KÓŁ NAUKOWYCH EDUKACJI MUZYCZNEJ na temat: TEORIA I PRAKTYKA EDUKACJI MUZYCZNEJ.

…zobacz plakat…
…program Konferencji…

Konferencja odbędzie się w dniu 2 KWIETNIA 2016 roku (sobota). Planowane rozpoczęcie konferencji o godz. 10:00. Zachęcamy do przygotowania i wygłoszenia referatów. Bardzo prosimy o zadeklarowanie swojego udziału w konferencji, a osoby chętne o przesłanie tematów wystąpień do dnia 1 MARCA 2016 roku (wtorek) na adres mailowy opiekuna KNEM: g.konkol@amuz.gda.pl Konferencję zakończy koncert Ja(z)Zaśpiewam w wykonaniu studentów wokalistyki jazzowej.
Wśród uczestników konferencji znajdą się przedstawiciele kół naukowych edukacji muzycznej działających przy akademiach muzycznych i uniwersytetach w Polsce.
Na czas konferencji gwarantujemy przekąski i napoje oraz nasze przemiłe towarzystwo J Transport, nocleg oraz wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Szczegółowy harmonogram konferencji zostanie podany w późniejszym terminie.

Serdecznie zapraszamy!

Komitet naukowy IV OKKNEM
dr hab. Andrzej Michalski, prof. AM
dr Gabriela Karin Konkol – opiekun KNEM
dr Michał Kierzkowski

Komitet organizacyjny IV OKKNEM
Zarząd KNEM – Karolina Klassa, Hanna Mikołajun,
Agata Hoduń, Martyna Kotarska, mgr Justyna Pobłocka

2014/03/21

DRODZY PRZYJACIELE!
ENTUZJAŚCI EDUKACJI MUZYCZNEJ!

Koło Naukowe Edukacji Muzycznej przy Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku ma wielką przyjemność zaprosić na organizowaną w murach naszej uczelni III OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ KÓŁ NAUKOWYCH EDUKACJI MUZYCZNEJ na temat: EDUKACJA MUZYCZNA. UCZEŃ. ŚRODOWISKO.

…zobacz plakat…
…program Konferencji…

Konferencja odbędzie się w dniu 21 marca 2014 roku (planowane rozpoczęcie konferencji o 10:00; wieczorem – koncert w wykonaniu studentów i pedagogów specjalności „Jazz i muzyka estradowa”).
Wśród uczestników spotkania znajdą się przedstawiciele kół naukowych edukacji muzycznej działających przy akademiach muzycznych i uniwersytetach w Polsce.

Na czas konferencji gwarantujemy przekąski i napoje oraz nasze przemiłe towarzystwo 🙂 Nocleg, transport, wyżywienie i wszelkie rozrywki organizowane będą we własnym zakresie, a te ostatnie z naszą pomocą.
Bardzo prosimy o zadeklarowanie swojego udziału w konferencji do 24 II 2014 roku. (poniedziałek). Osoby chętne do wygłoszenia referatów prosimy również o przesłanie tematów w tym samym terminie na adres opiekuna KNEM: g.konkol@amuz.gda.pl

Zachęcamy do przygotowania i wygłoszenia artykułów i zapowiadamy wydanie monografii tematycznej z trzech dotychczasowych konferencji. Szczegółowy harmonogram konferencji zostanie podany w późniejszym terminie.
Serdecznie zapraszamy!

Komitet Organizacyjny III OKKNEM
Iga Apollo
Joanna Mielcarek
lic. Beata Loks
lic. Miriam Łaga
mgr Justyna Pobłocka
Komitet naukowy:
dr hab. Andrzej Michalski, prof. AM
ad. dr Gabriela Konkol – opiekun KNEM

2012/03/16
II OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA KÓŁ NAUKOWYCH EDUKACJI MUZYCZNEJ

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom II Ogólnopolskiej Konferencji Kół Naukowych Edukacji Muzycznej, studentom i pedagogom Akademii Muzycznej w KrakowieAkademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w GdańskuInstytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Instytutu Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie za czynny udział w obradach, interesujące referaty oraz wiele miłych konferencyjnych wrażeń! Do zobaczenia w Gdańsku na III OKKNEM w 2014 roku!

Opiekun KNEM ad. dr Gabriela Konkol

…Program Konferencji…

2010/03/04-05
I OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA KÓŁ NAUKOWYCH EDUKACJI MUZYCZNEJ

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom I Ogólnopolskiej Konferencji Kół Naukowych Edukacji Muzycznej, studentom i pedagogom Akademii Muzycznej w KrakowieAkademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w GdańskuInstytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Instytutu Pedagogiki i Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu za czynny udział w obradach, interesujące referaty oraz wiele miłych konferencyjnych wrażeń! Do zobaczenia w Gdańsku na II OKKNEM w 2012 roku!

Opiekun KNEM ad. dr Gabriela Konkol

…Program Konferencji…
…czytaj więcej…

2010/01/19

19 stycznia 2010 r. odbyła się audycja szkolna „Muzyka filmowa – od Chopina do Blues Brothers” z udziałem uczniów klas szóstych SP nr 4 im. K. Jagiellończyka w Gdańsku. Prowadzenie: Krzysztof Pawłocki.

2009/12/16

16 grudnia 2009 r. odbyła się świąteczna audycja szkolna z udziałem uczniów klas trzecich SP nr 4 im. K. Jagiellończyka w Gdańsku. Prowadzenie: Adam Rosiński.

2009/12/15

15 grudnia 2009 r. odbył się VI koncert z cyklu Studenci – uczniom zatytułowany „Magia Świąt”. W programie usłyszeliśmy kolędy i pastorałki w wykonaniu studentów Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki.

2009/11/24

24 listopada 2009 r. odbyła się audycja szkolna „Muzyka z reklam”. Prowadzenie: Krzysztof Pawłocki. Uczestnicy: klasy piąte SP nr 4 im. K. Jagiellończyka w Gdańsku.

2009/11/03

3 listopada 2009 r. odbyła się audycja szkolna „Zespoły ludowe, jazzowe i rockowe”. Prowadzenie: Adam Rosiński. Uczestnicy: klasa 4a SP nr 4 im. K. Jagiellończyka w Gdańsku.

Konkurs na najlepiej przeprowadzeną audycję szkolną ROZSTRZYGNIĘTY!

Dnia 15 maja 2009 w Audytorium Akademii Muzycznej w Gdańsku odbył się finał konkursu na najlepiej przeprowadzoną audycję szkolną. W konkursie wzięli udział studenci wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki, specjalność: edukacja muzyczna. Konkurs przeprowadzony był przy udziale uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kazimierza Jagiellończyka w Gdańsku.
Jury w składzie:

prof. zw. Zbigniew Bruna – przewodniczący
dr Gabriela Konkol
mgr Michał Kierzkowski

postanowiło przyznać następujące nagrody:

I MIEJSCE – Agnieszka Zelewska
II MIEJSCE ex equo – Sylwia Holeksa
II MIEJSCE ex equo – Małgorzata Paczesna

Serdecznie gratulujemy!

2009/04/24

24 kwietnia 2009 r. odbyła się audycja szkolna „Piechotą do lata”. Prowadzenie: Olga Szerszeń i Marta Szutenberg. Uczestnicy: klasy piąte SP nr 4 im. K. Jagiellończyka w Gdańsku.

2009/03/20

20 marca 2009 r. odbyła się audycja szkolna „Szalone lata 80-te”. Prowadzenie: Rafał Wyciszkiewicz. Uczestnicy: klasy piąte SP nr 4 im. K. Jagiellończyka w Gdańsku.

2009/02/27

27 lutego 2009 r. odbyła się audycja szkolna „Singing in the rain”. Prowadzenie: Olga Szerszeń. Uczestnicy: klasy szóste SP nr 4 im. K. Jagiellończyka w Gdańsku.

2009/01/22

22 stycznia 2009 – audycja szkolna „Muzyka z Bajek”. Prowadzenie: Agata Sierańska oraz Katarzyna Zelem. Uczestnicy: klasy trzecie SP nr 4 w Gdańsku.

2008/12/18

18 grudnia 2008 – Agnieszka Zelewska prowadziła audycję szkolną „Magia Świąt”, w której uczestniczyli uczniowie klas piątych SP nr 4 w Gdańsku.

2008/11/21

21 listopada 2008 – audycja szkolna „Niezapomniane piosenki z polskiej filmoteki” prowadzona przez Wiesławę Szypelt. W audycji uczestniczyli uczniowie klas czwartych i piątych SP nr 4 w Gdańsku.

2008/05/13

13 maja o godzinie 10.00 w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku (budynek czerwony) odbył się koncert dla uczniów gdańskich szkół, przygotowany i prowadzony przez studentów edukacji muzycznej.

2008/04/25 – Audycja Muzyka z bajek

25 kwietnia 2008 r. została zorganizowana bajkowa audycja dla uczniów SP nr 4 w Gdańsku, podczas której dzieci wysłuchały utworów muzycznych pochodzących z ulubionych dobranocek. Prowadząca audycje studentka I roku specjalności Edukacji Artystycznej (studia uzupełniające magisterskie) Patrycja Tułnowska korzystała z możliwości zastosowania podczas prelekcji środków multimedialnych.

2008/03/28 – Audycja Wiosna tuż-tuż

Wiosnę w muzyce powitała z uczniami klas IV-VI studentka IV roku Edukacji Muzycznej Alicja Giętkowska. Zadaniem dzieci było zgadywanie wiosennych rebusów oraz aktywne uczestniczenie w specjalnie przygotowanych zadaniach. Podsumowaniem muzycznego spotkania było wspólne wykonanie układu ruchowo-tanecznego (z rekwizytami w postaci zielonych i żółtych szarf) do „Wiosny” A. Vivaldiego.

2008/02/22 – Audycja Muzyczne Walentynki

Tym razem inspiracją do zorganizowania kolejnej audycji było święto zakochanych przypadające na dzień 14 lutego. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali 10 opowiadających o miłości piosenek, które przygotowali dla nich studenci I roku specjalności Edukacji Artystycznej pod kierownictwem pana Michała Kierzkowskiego. Audycje poprowadziła studentka IV roku Edukacji Muzycznej Marta Makurat.

2008/01/08 – Audycja Pieszy na drodze

Tematyką pierwszej w tym semestrze audycji była „Piesza wędrówka po mieście”. Miała ona miejsce 8 stycznia 2008 r., a skierowana była do uczniów klasy II pobliskiej szkoły podstawowej. Dzieci wspaniale bawiły się rozwiązując przygotowane przez prowadzącą spotkanie Katarzynę Tamulis wraz ze studentami I roku studiów uzupełniających (magisterskich), zgadywanki i zadania związane m.in. z zasadami przechodzenia przez jezdnię czy działaniem sygnalizacji świetlnej. Ciekawie zaaranżowana piosenka o ruchu drogowym znakomicie podsumowała kolejną udaną audycję szkolną.

2007/12/14 – Audycja Zimowe kolędowanie

Ostatnia audycja w tym roku przeniosła uczniów do zimowej krainy, gdzie spotkali piękne anioły i aż dwóch św. Mikołajów. Atmosfera spotkania była wyjątkowo nastrojowa ale i pełna radości dzieci, które z chęcią włączyły się kolędowania. Audycje poprowadziła ucharakteryzowana na panią Mikołajową studentka IV roku Edukacji Muzycznej Marta Krzyżowska.

2007/11/30 – Audycja Jan Sebastian Bach

Dzięki uczestnictwu w audycji, która odbyła się 30 listopada, uczniowie klas IV-VI mieli okazje poznać wiele ciekawych informacji na temat wybitnego barokowego kompozytora, jakim niewątpliwie był J. S. Bach. Studentka I roku studiów uzupełniających Renata Broniecka przedstawiła życiorys kompozytora oraz interesujące anegdoty dotyczące jego osoby. Toccate i Fuge d-moll bezbłędnie wykonał na fortepianie Rafał Przybyło.

2007/10/26 – Audycja Muzyczna Jesień

W czasie deszczu dzieci się nudzą… czy tak być musi? Nie! Udowodniły to studentki I roku studiów uzupełniających Dominika Klauza oraz Katarzyna Tamulis – prowadzące audycje o tematyce jesiennej. Uczniowie maszerując i biegając w takt muzyki granej na fortepianie wyobrażali sobie że są w lesie. Szukali grzybów oraz stukającego dzięcioła. Odpoczywając, odpowiadali na zagadki dotyczące tej pory roku. Uczniom najbardziej spodobało się przyozdabianie pani Jesieni oraz wykonywanie ilustracji ruchowej do piosenki pt. „Pada, pada deszcz”.